main

SortimentJste v sekci: Stavební technika

Teplomety a vysoušeče

Topidla (teplovzdušné agregáty) se s úspěchem používají pro vytápění staveb, výrobních hal, zemědělských a jiných prostor. Nenahraditelnými pomocníky jsou zejména ve stavebnictví. Své využití naleznou i v rodinných domcích či bytových prostorách.

Plynová topidla jsou nejlepší volbou v poměru výkonu a jeho hmotnosti nebo složitosti obsluhy. Nedílnou součástí plynového agregátu je regulace tlaku na propanbutanovou bombu a připojovací hadice. Potom postačí pouze připojit bombu. Důležité je dodržovat správnou ventilaci z důvodů spalování kyslíku a šíření spalin v prostoru umístění.

Naftová topidla rozlišujeme na přímé a nepřímé spalování. V obou jmenovaných typech bývá součástí palivová nádrž. I přes vysoký výkon vnější plášť musí zůstávat stále bezpečně chladný. Naftové agregáty jsou standardně vybavena podvozkem, který umožňuje snadnou manipulaci. V místnosti umístění je nutná stálá ventilace.

Na rozdíl od plynových či naftových agregátů pracují elektrická topidla bez spotřeby kyslíku, a nevytvářejí tedy nežádoucí vedlejší produkt kouř a zápach.

 Elektrická topidla

Z těchto důvodů jsou elektrické agregáty používány zejména v uzavřených stavebních prostorách, při vytápění obchodů, domů, kanceláří, skladišť apod.

Základním principem odvlhčovače vzduchu je kondenzace vodních pár, které jsou obsažené v našem ovzduší. Vodní páry se uvnitř přístroje následkem kontaktu s chladným povrchem vysráží a takto vzniklá voda se odvádí do nádrže, nebo přepadu. Vysušený vzduch se poté u některých typů zahřívá a vypouští zpět do místnosti.
 
Odvlhčovače

Odvlhčovače vzduchuVýkon těchto zařízení se udává v litrech za hodinu, tedy množství vysráženého kondenzátu za časovou jednotku.

Například odvlhčovač vzduchu Master DH 721 má uvedený výkon 20 l/24 hod.

Fotogalerie

Stavební technika - fotogalerie Stavební technika - fotogalerie Stavební technika - fotogalerie Stavební technika - fotogalerie
Proč je důležité, aby fasáda Vašeho domu dýchala?
Proč je důležité, aby fasáda Vašeho domu dýchala?

V poptávkovém koši zatím není žádný produkt

Dokončit poptávku